Генеральне консульство України в місті Гуанчжоу

, Київ 21:23

Повідомлення з міграційних питань та питань працевлаштування в КНР громадян України

06 жовтня 2017, 07:34

Генеральне консульство України в Гуанчжоу наполегливо рекомендує громадянам України, які  перебувають на території КНР на підставі туристичних, ділових віз (т.зв. бізнес-віз), інших типів віз, що не надають права на працевлаштування, враховувати таке.

У разі відсутності візи відповідних категорії і типу, що дає право на здійснення оплачуваної роботи в КНР, Ви можете стати жертвами недобросовісних роботодавців та інших осіб, які пропонують роботу в порушення діючих в КНР правил працевлаштування, що, в разі здійснення з боку правоохоронних органів КНР контрольних заходів, тягтиме за собою адміністративний арешт іноземного громадянина (в даному випадку - громадянина України) на строк до 60 діб, стягнення значного штрафу, депортації та заборони в’їзду в КНР в майбутньому.

У цьому зв'язку просимо уважно ознайомитися з нижченаведеними рекомендаціями:

1. Законодавство КНР жорстко регламентує порядок працевлаштування іноземців на території країни. Зокрема:

2. Іноземці мають право на працевлаштування лише в разі наявності у них спеціальної робочої візи. Туристична, ділова (т.зв. "бізнес"), студенствська візи не дають право на працевлаштування в КНР, в т.ч. з метою виконання разової трудової діяльності, в т.ч. викладацької.

3. Робоча віза оформлюється роботодавцем у територіальному підрозділі міграційної поліції КНР на підставі раніше виданої Посольством / консульством КНР.

4. Робоча віза дає право на роботу виключно в тій установі / компанії / закладі, а також місті / провінції, зазначених у візі.

5. Підписання і усвідомлення змісту підписаного Вами типового трудового договору, а також наявність у Вас "на руках" його примірника - невід'ємна складова Вашого законного працевлаштування.

6. Користування послугами сумнівних (незнайомих) осіб, не уповноважених законом на здійснення відповідної посередницької діяльності у міграційній сфері - ризикований шлях, що з великою вірогідністю може призвести до конфліктів та інцидентів з правоохоронними органами КНР.

7. Порушення будь-якого з правил міграційного законодавства КНР тягне за собою адміністративний арешт порушника-іноземця на строк до 60 діб, стягнення значного штрафу, депортацію з КНР і заборону в'їзду на її територію.

Рекомендації розроблені з урахуванням практичного досвіду консульського супроводу численних інцидентів з громадянами України у зазначеній (міграційній) сфері

Останні новини

Щодо роботи Генерального консульства 08 - 09 березня 2018 року | 06 березня, 06:51

Щодо роботи Генерального консульства 08 – 09 березня 2018 року Шановні співвітчизники! У зв'язку з тим, що дні 08 – 09 березня 2018 року  є офіційними святковими (вихідними) в Україні, Генеральне консульство у ці дні прийом громадян не проводитиме. Просимо врахувати зазначену інформацію при плануванні взаємодії з консульською установою. З питань форс-мажорного характеру (загроза життю, здоров'ю громадян України) просимо звертатися на телефон "гарячої лінії" 18520437737. Дякуємо за розуміння!