• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • 中文
Державна реєстрація шлюбу
Опубліковано 15 лютого 2021 року о 05:01
З метою реєстрації шлюбу, необхідно попередньо зареєструватися на прийом.
Це можна зробити за посиланням:  https://online.mfa.gov.ua
Категорія консульської дії -  Дії з державної реєстрація актів цивільного стану;
Консульська дія - Державна реєстрація шлюбу.

 

Реєстрація шлюбу

Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають за межами України.

Жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до дипломатичного представництва чи консульської установи України в країні перебування.

Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати новий шлюб тільки при пред'явленні документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду України або висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про визнання шлюбу недійсним).

Для громадян України, шлюб яких припинено за кордоном, таким документом може бути рішення суду про розірвання шлюбу, якщо за законодавством цієї іноземної держави воно є остаточним, свідоцтво про розірвання шлюбу або смерть одного з подружжя чи інші документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави, видані компетентним органом.

Особи, які бажають зареєструвати шлюб, зобов'язані пред'явити для посвідчення їх особи паспортні документи. 

Для реєстрації шлюбу необхідна взаємна згода осіб, що укладають шлюб, та досягнення ними шлюбного віку. Шлюбний вік установлений у 18 років для чоловіків і в 17 років для жінок.

Реєстрація шлюбу за довіреністю або через представника не дозволяється. Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов'язковою.

Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами, або приєднати до свого прізвища прізвище другого з подружжя.

Складання більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений.


Якщо громадянин України при реєстрації шлюбу змінив прізвище, то на першій сторінці паспортного документа проставляється штамп про те, що він підлягає обміну в місячний строк у зв'язку зі зміною прізвища при вступі в шлюб.


ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ

  1. Заповнена та власноручно підписана заява zayava-reestratsiya-shlyubu.doc;
  2. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон заявників (жінки та чоловіка) + їх копії + сторінки з візами КНР;
  3. Заява про шлюбну правоспроможність жінки та чоловіка; (https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi/zayavi)
  4. Реєстрація місця проживання з поліції жінки та чоловіка.

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

Реєстрація шлюбу відбувається після спливу одного місяця від дня подання заяви особами, які бажають укласти шлюб.

У виняткових випадках, на підставі спільної заяви осіб, які бажають вступити в шлюб, та документів, які підтверджують наявність поважної причини, консул може скоротити місячний строк, про що робиться відмітка в журналі обліку заяв про реєстрацію шлюбу.

Реєстрація шлюбу та видача подружжю свідоцтва про шлюб провадиться у приміщенні консульської установи в присутності осіб, які укладають шлюб.

ВАРТІСТЬ

Відповідно до затверджених тарифів консульського збору, консульський збір за реєстрацію шлюбу становить 700 юанів КНР.

УВАГА! Оплата консульського збору може здійснюватися за допомогою WeChat/Ali Pay, банківською карткою за допомогою POS-терміналу в залі прийому відвідувачів, або у готівковій формі через відділення банку Bank of China. 

Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають за межами України.

Громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу іншій державі (або закордонних дипломатичних представництвах) подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено, засвідчену посадовою консульською особою.

Відповідну нотаріальну заяву можна оформити в Генеральному консульстві України в Гуанчжоу перейшовши за цим посиланням https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi/zayavi в розділі "Заява про шлюбну правоспроможність"

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux