• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Часті питання
Опубліковано 25 травня 2016 року о 07:15

Доступно про важливе - у рубриці #КонсулДопомагає на сторінці МЗС у Facebook   

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає 

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.


Відповіді на питання щодо діяльності Міністерства закордонних справ України та закордонних дипломатичних установ України на консульському напрямі, зокрема у сфері надання консульських послуг заявникам


1. Чи можна громадянину звернутися до закордонної дипломатичної установи України (далі - ЗДУ) не за місцем проживання для отримання консульських послуг?

Так, можна. Водночас, існують обмеження щодо вчинення окремих консульських дій. 

Статтею 2 Консульського статуту визначено, що «консульський округ» - це район, відведений консульській установі для виконання консульських функцій. Зазначена норма визначає лише географічну територію, на якій консульські установи уповноважені вчиняти консульські дії, виконувати консульські функції та інші завдання. При цьому порядок та правові підстави вчинення консульських дій визначаються спеціальними нормами Консульського статуту, іншими нормативно-правовими актами, що прямо закріплено у статті 12 Консульського статуту.

При прийнятті рішення щодо наявності чи відсутності підстав для прийняття клопотання до розгляду просимо виходити з того, що Консульським статутом прямо передбачено вчинення у межах консульського округу таких дій:

- ведення консульського обліку громадян України, які постійно або тимчасово проживають на території консульського округу установи (ст. 24);

- встановлення батьківства (ст. 30);

- ведення обліку дітей - громадян України, усиновлених іноземцями (ст.31);

- провадження усиновлення дитини (ст. 31);

- встановлення опіки (піклування) (ст. 32);

- реєстрація актів громадського стану (ст. 29, 33);

- вчинення дій з питань громадянства та постійного проживання (ст.42, 43);

- легалізація документів і актів, складених за участю властей консульського округу, або таких, що виходять від цих властей (ст. 54).

Водночас, Консульським статутом не встановлено обмежень за принципом консульського округу у прийнятті заяв з таких питань, як оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон (без перенесення печаток та штампів, проставлених іншими установами), посвідчень особи на повернення в Україну, вчинення нотаріальних дій, оформлення українських віз.

Єдине виключення у візовій сфері прямо передбачене пунктом 12 Правил оформлення віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою КМУ від 01.03.2017 № 118, в частині оформлення віз іноземцям, які є громадянами держав згідно з переліком, визначеним МЗС разом з СБУ, та ОБГ, які постійно проживають у зазначених державах (окрім випадків передбачених пунктами 13 та 14 згаданих Правил). При цьому така умова стосується лише країни проживання, а не територій в межах цієї країни.

2. Який строк оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в закордонній дипломатичній установі України?

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон у разі оформлення заяви-анкети на його отримання в ЗДУ видається заявникові у строк до трьох місяців без урахування строків доставки паспортів.

Одночасно на сьогоднішній день існує можливість за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника здійснити доставку паспорту громадянина України для виїзду за кордон до ЗДУ міжнародним експрес-відправленням. На сьогоднішній день таку послугу надають офіційні представництва в Україні міжнародних кур'єрських компаній «DHL Express», «Federal Express» та інші.

Під час оформлення заявки на отримання паспорту заявник отримує від консульської посадової особи номер заявки. Цей номер є номером ідентифікації сесії з шести цифр, який присвоюється комплекту персональних даних заявника після збереження заяви-анкети на оформлення паспорту у відомчій інформаційній системі ДМСУ (ВІС ДМСУ) та відображається у довідці для надання доступу до відомостей про стан оформлення документу. Ідентифікатор сесії також можна перевірити у «Відомостях про оформлення паспорта», які формуються у ВІС Дм Су у вкладках «Звіти та довідки» - «Відомості про стан оформлення паспорта», зазначивши ім'я заявника. 

3. Чи здійснюють ЗДУ видачу паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) та вклеювання до нього фотокартки особи власника?

ЗДУ не здійснюють видачу внутрішнього паспорту. Оформлення і видача внутрішнього паспорта особам після досягнення 14-річного віку здійснюється територіальними органами (Центрами надання адміністративних послуг)/ підрозділами Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні.

Оформлення паспорта громадянина України здійснюється територіальними органами/територіальними підрозділами Державної міграційної служби України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302.

4. Чи можливо в консульських установах України оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище у разі, якщо особа оформила дозвіл на постійне проживання за кордоном?

Можливо, лише у разі, якщо громадянин України оформив в установленому законодавством України виїзд/залишення на постійне проживання за кордоном з України, і може це зробити в країні його постійного проживання.

Натомість щодо громадян, які є резидентами України (тобто не оформляли виїзду/залишення на постійне місце проживання за кордон), слід спочатку оформити т.з. внутрішній паспорт громадянина України на території України, і існує наступна процедура:

Зміна прізвища, яким особа бажає іменуватися після розірвання шлюбу, пов'язана з необхідністю відображення цього моменту в документах, що посвідчують особу.

Відповідно до підпункту 1) пункту 6 Порядку, обмін паспорта для виїзду за кордон здійснюється у разі зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон.

Пунктом 55 Порядку передбачено, що для обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон до ЗДУ подається, серед іншого, паспорт громадянина України (т.зв. «внутрішній паспорт»). Таким чином, у разі зміни прізвища, обмін паспорта громадянина України є обов'язковою процедурою.

5. За який час можна звертатися до ЗДУ для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, термін дії якого закінчується?

При зверненні щодо оформлення нового закордонного паспорту особа має врахувати, що термін оформлення паспорту складає 90 днів, тому заявник має слідкувати за терміном дії його/її документів. Згідно положень чинного законодавства, кожен громадянин України не може мати більше двох паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Не забороняється оформляти закордонний паспорт громадянина України навіть після закінчення терміну дії документу.

6. Чи можуть громадяни України подати документи на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до консульської установи України в іншому окрузі за кордоном, а не в тому, в якому вони перебувають?

Так, можуть, безвідносно до меж консульського округу в країні їх постійного або тимчасового проживання чи перебування.

7. Як громадянину легально перебувати в державі, якщо строк паспорта громадянина України для виїзду за кордон закінчився, а вільних місць у ЗДУ для оформлення паспорта немає?

По-перше, слід подбати про це заздалегідь та не очікувати до останнього дня закінчення терміну дії паспорта.

Слід враховувати, що легальність перебування не залежить від терміну дії паспорта. Важливим чинником підтвердження легального перебування особи на території іноземної держави є документ, оформлений компетентними органами країни перебування (віза/дозвіл на тимчасове або постійне проживання). Саме ці документи є важливими для підтвердження легальності перебування громадянина України на території іноземної держави. Якщо громадянин України прибули за кордон для тривалого перебування на умовах безвізового режиму поїздки, він має вирішити з компетентними органами країни перебування питання легалізації свого статусу на її території.

8. Чи є в ЗДУ позачерговий прийом громадян (без попереднього запиту), наприклад, для набуття громадянства, отримання вже готового паспорта тощо? Чи є щодо цього загальні правила для всіх ЗДУ?

Станом на сьогоднішній день можливість прийому відвідувачів в ЗДУ у порядку «живої черги» практично відсутня у зв'язку із санітарними обмеженнями, встановленими згідно із відповідними вказівками МЗС України та рекомендаціями уповноважених органів країн перебування, з огляду на безпекові вимоги, санітарні норми, об'єктивні межі кількості відвідувачів, яких працівники ЗДУ можуть прийняти протягом робочого дня.

Разом з тим, у випадку виникнення надзвичайних ситуацій функціонує окремий номер «гарячої лінії» (розміщений на офіційному сайті установи), за яким у будь-який момент можна зв'язатися з консульським працівником. Також активно використовується можливість оперативного надання відповідей на запити громадян електронною поштою, через мережу Facebоок та інші соціальні мережі.

У разі виникнення обставин, що визначають необхідність термінового та позачергового отримання консульської допомоги, громадяни завжди мають можливість звернутися безпосередньо до ЗДУ, надіславши лист на офіційну електронну адресу установ, зазначивши в ньому своє прізвище та ім'я, адресу перебування (проживання), контактний телефон та виклавши суть питання. 

Зокрема, при необхідності термінового виїзду в Україну за відсутності дійсного паспортного документа можна скористатися можливістю оформити в посвідчення особи на повернення в Україну. За наявності об'єктивної причини зазначений документ оформлюється без попереднього запису та видається заявникові у день звернення до ЗДУ.

9. Чи всі ЗДУ здійснюють запис через систему е-Черга ЬНр5://опІіпе.тїа.доу.иа?

Так, всі ЗДУ здійснюють консульський прийом заявників засобами електронної черги.

10. Чи у всіх ЗДУ є можливість для громадян оплатити послуги на місці, під час прийому? Чи є загальноприйняті форми бланків, заяв, анкет, рахунків для сплати консульських послуг?

Згідно з Інструкцією про порядок справляння сум консульського збору за вчинення консульських дій, обліку сум консульських надходжень та проведення звірок фактичних консульських надходжень в закордонних

дипломатичних установах України, затвердженою наказом МЗС України №182 від 28.04.2018, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.05.2018 за №611/32063, оплата консульського збору за вчинення консульської дії здійснюється через банківську установу або в інший спосіб, передбачений законодавством держави місцезнаходження. Документ про підтвердження оплати консульського збору (далі - платіжний документ) з урахуванням практики держави місцезнаходження має містити інформацію про сплачену суму, дату видачі, найменування або реквізити банківської установи ЗДУ та, як правило, інформацію щодо платника, виду/типу консульської дії і бути номерним.

Банківські термінали для сплати заявниками консульських послуг на місці встановлені в багатьох ЗДУ. Водночас, з огляду на існуючі обмеження у проведенні фінансових операцій в окремих країнах, а також зважаючи на фінансову доцільність (наявність значних банківських комісій при здійсненні платежів тощо), в деяких ЗДУ заявники сплачують консульський збір через місцеві банківські структури. Враховуючи різні вимоги іноземних країн, єдиних бланків платіжних документів, які видаються ЗДУ для сплати консульської послуги, не існує.

11. Віза за кордоном - як працює е-Віза? Скільки чекати на результат після подання заяви?

Порядок оформлення та видачі віз для в'їзду в Україну регулюється Постановою КМУ від 01.03.2017 №118 «Про затвердження Правил оформлення віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію».

Для оформлення візи для в'їзду в Україну документи можна подати:

- до посольств або консульств України за кордоном. Оформити візу через

ЗДУ може кожен іноземець / особа без громадянства з держав з візовим

режимом в'їзду в Україну. Документи для оформлення візи необхідно подавати

не раніше ніж за 3 місяці до початку запланованої поїздки;

- у пунктах пропуску через державний кордон України в міжнародних

аеропортах «Бориспіль» і «Одеса» у передбачених законодавством України

випадках;

6

- через візові центри України за кордоном, що функціонують у взаємодії з

ЗДУ. Подати документи для оформлення візи через будь-який з 74 візових

центрів мають змогу іноземці та особи без громадянства, що проживають у 47

державах розташування центрів.

- онлайн - для оформлення української е-Візи. Е-Візи оформлюються

виключно іноземцям з 45 визначених держав (з переліком країн можна

ознайомитися на вебсторніці МЗС України за посиланням

Иїїр5://т^а.доу.иа/ро^ого2Ипіт/ууі2^-їа-регеЬиуаппуа-іпо2етсіу-у-икгауіпі/е-

уіза для разового або дворазового в'їзду та перебування в Україні строком до

30 днів: з діловою метою; з приватною метою; з туристичною метою; з метою

лікування; з метою провадження діяльності у сфері культури, науки, освіти,

спорту; з метою виконання службових обов'язків іноземним кореспондентам

або представникам іноземних ЗМІ.

Для оформлення е-Візи необхідно:

- зареєструватись на веб-платформі МЗС України;

- в режимі онлайн заповнити анкету, завантажити фотокартку та скановані

копії документів (паспорт, запрошення та ін.), сплатити онлайн банківською

карткою консульський збір;

- отримати готову е-Візу на електронну пошту (надсилається у форматі

ргіО.

- для в'їзду в Україну потрібно роздрукувати отриману е-Візу та пред'явити

разом з паспортом прикордонним органам України (е-Віза дійсна для в'їзду у

міжнародних пунктах пропуску через державний кордон).

Час оформлення е- Візи: 1 робочий день у терміновому порядку; 3

робочих дні у звичайному порядку.

12. Чи можна через ЗДУ робити запит на оновлення чи дублікат таких

документів: свідоцтво про одруження, розлучення та народження.

Так, така консульська послуга має назву - витребування документів з

України і регулюється Інструкцією про порядок витребування документів

соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без

громадянства, затвердженою Наказом Міністерства юстиції України та МЗС

України від 21.09.2015 №1786/5/272 (зареєстрований в Мінюсті України

21.09.2015 за №1117/27562).

На підтвердження фактів, що містяться в актовому записі цивільного

стану, громадяни можуть витребувати повторне свідоцтво або витяг з

Державного реєстру актів цивільного стану.

13. Чи існує механізм отримання витягів з реєстру цивільного стану

онлайн (із подальшою легалізацією), чи потрібно звертатися виключно

через ЗДУ?

Отримання онлайн витягів з реєстру актів цивільного стану не

передбачено. З питань витребування документів з України особи, які

проживають за кордоном, звертаються до ЗДУ в країні перебування для

оформлення відповідного запиту в Україну.

Запити щодо витребування документів можуть надсилатися громадянами

безпосередньо на адреси архівних установ України. Про результати розгляду

таких звернень громадян інформують ЗДУ.

На підтвердження фактів, що підлягають реєстрації в органах державної

реєстрації актів цивільного стану, цими установами видаються належним

чином засвідчені свідоцтва, які містять основні дані про особу, або витяги з

Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

7

14. Надати роз'яснення щодо шлюбу громадян України з іноземцями

за кордоном, куди і з якими документами необхідно звертатися?

Згідно з чиним законодавством України укладення шлюбів громадян

України з іноземцями або особами без громадянства за кордоном можливе

лише у відділах реєстрації актів цивільного стану країни перебування. ЗДУ

реєструються шлюби виключно між громадянами України.

Якщо громадянин України має намір зареєструвати шлюб в державному

органі іноземної країни, він можете звернутися до ЗДУ із заявою щодо

отримання довідки про неперебування у шлюбі та про відсутність перешкод,

передбачених чинним законодавством України для укладання шлюбу.

15. Які функції Департаменту консульської служби МЗС? У яких

випадках скеровувати заявників (окрім апостилювання/легалізації

документів) до ДКС МЗС?

Департамент, відповідно до покладених на нього завдань і в межах своєї

компетенції, надає такі консульські послуги:

- оформлює візи в електронному вигляді (е-Візи);

- оформлює, видає та зберігає дипломатичні та службові паспорти України;

- проставляє апостиль на офіційних документах та засвідчує офіційні

документи в порядку консульської легалізації, здійснює витребування

документів з-за кордону;

- забезпечує розгляд запитів щодо витребування з-за кордону документів

соціально-правового характеру.

16. Щодо контактів «гарячих ліній» МЗС для громадян України, які

перебувають за кордоном і потребують допомоги: чи є ці телефони наразі

безкоштовними? Чи можна контактувати з МЗС за допомогою електронної

пошти і з яких питань?

Департамент консульської служби МЗС України забезпечує

функціонування телефонної цілодобової «гарячої» лінії (+38 044 238 16 57) з

метою оперативного реагування на випадки потрапляння громадян України у

надзвичайні ситуації під час перебування за кордоном та надання безоплатної

консульсько-правової допомоги.

Відповідно до Закону України про звернення громадян, громадяни

України мають право звертатися до МЗС як органу державної влади з

питаннями, зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються його

статутної діяльності, заявами або клопотаннями щодо реалізації своїх

соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та

скаргами про їх порушення. Письмове звернення може бути надіслане з

використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне

звернення) на адресу, зазначену на вебсторінці Міністерства у розділі Про

МЗС/Громадськості/Звернення громадян гуе тепп іа@ т і:а.доу.иа.

17. Де можна ознайомитися з переліком консульських округів, які

закріплені за ЗДУ?

У разі, якщо межі консульського округу окремої ЗДУ не обмежені тільки

територію країни перебування, то інформацію про розподіл округів можна

знайти на офіційних вебсторінках ЗДУ.

18. Надати роз'яснення щодо оформлення та переоформлення

спадщини за кордоном.

8

Відповідно до статті 71 Закону України «Про міжнародне приватне право»,

спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої

знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, -

правом України.

Статтею 1221 Цивільного кодексу України передбачено, що місцем

відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Таким чином, якщо спадкодавець постійно проживав за кордоном, а

спадкове майно знаходиться в Україні, то спадкова справа відкривається в ЗДУ

за місцем постійного проживання спадкодавця.

19. Як оформити заяву - згоду на виїзд дитини за кордон?

З метою оформлення заяви - згоди на виїзд дитини за кордон, батьки

дитини - громадяни України або один з них можуть звернутися до ЗДУ для

вчинення нотаріальної дії - засвідчення справжності підпису на документах.

Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні ЗДУ у години

прийому відвідувачів. Можливість/необхідність попереднього запису на

прийом необхідно уточнити на вебсторінці ЗДУ, де вчинятиметься нотаріальна

дія.

Нотаріальні дії вчинюються в день пред'явлення всіх необхідних для цього

документів: особистої заяви щодо вчинення нотаріальної дії, паспортного

документа громадянина України та сплати консульського збору.

20. Чи потрібно після закінчення терміну дії паспорта громадянина

України для виїзду за кордон дитини повторно подавати доручення

нотаріально засвідченої заяви-згоди на оформлення паспортного

документа від другого з батьків?

Так. Особам, які не досягли 16-річного віку, паспорт оформляється на 4

роки на підставі поданої особисто заяви-анкети одного з батьків (інший з

батьків подає особисто або нотаріально засвідчену окрему письмову заяву-

згоду на оформлення дитині паспорта).

21. Візова політика України. Де отримати інформацію щодо

необхідності оформлення візи в Україну для іноземних громадян? Чи є

постійно актуальною з цього питання інформація в розділі «КРАЇНИ» на

сайті ЬНр5://(гірагіуІ50г.тїа.доу.иа?

Відомості щодо режиму в'їзду іноземців в Україну розміщено на порталі

МЗС за посиланнями:

Иїїр5://тїа.доу.иа/ро^ого2Ипіт/ууі2^-їа-регеЬиуаппуа-іпо2етсіу-у-

икгауіпі

Иїїр5://тїа.доу.иа/ро^ого2Ипіт/ууі2^-їа-регеЬиуаппуа-іпо2етсіу-у-

икгауіпі/гегИіт-ууіг^и-іпогетсіу-^о-икгауіпі-га-^еггИауаті.

Портал Иїїр5://їгіра^уі5ог.тїа.доу.иа/ містить відомості щодо режиму

поїздок громадян України до інших держав в умовах карантинних обмежень.

22. Чи можливо оформити візу в Україну, перебуваючи в Україні? Куди

звертатися для вирішення цього питання?

Ні. Для оформлення візи для в'їзду в Україну документи можна подати:

- до посольств або консульств України за кордоном. Оформити візу через

ЗДУ може кожен іноземець / особа без громадянства з держав з візовим

режимом в'їзду в Україну. Документи для оформлення візи необхідно подавати

не раніше ніж за 3 місяці до початку запланованої поїздки;

9

- у пунктах пропуску через державний кордон України в міжнародних

аеропортах «Бориспіль» і «Одеса» у передбачених законодавством України

випадках;

- через візові центри України за кордоном, що функціонують у взаємодії з

ЗДУ. Подати документи для оформлення візи через будь-який з 74 візових

центрів мають змогу іноземці та особи без громадянства, що проживають у 47

державах розташування центрів.

- онлайн - для оформлення української е-Візи. Е-Візи оформлюються

виключно іноземцям з 45 визначених держав (з переліком країн можна

ознайомитися на вебсторніці МЗС України за посиланням

НіїрзУ/т^а.доу.иа/рогіогогНпіт/ууіггі-їа-регеЬиуаппуа-іпогетсіу-у-икгауіпі/е-

уіза) для разового або дворазового в'їзду та перебування в Україні строком до

30 днів: з діловою метою; з приватною метою; з туристичною метою; з метою

лікування; з метою провадження діяльності у сфері культури, науки, освіти,

спорту; з метою виконання службових обов'язків іноземним кореспондентам

або представникам іноземних ЗМІ.

23. Які правила прийому у ЗДУ для громадян з інвалідністю?

Консульський прийом в зДу громадян певних категорій (особи з

інвалідністю, вагітні, тяжкохворі) відбувається за попереднім записом по

телефону або шляхом надсилання відповідного запиту на електронну скриньку

установи.

24. З якими країнами маємо угоду про обмін водійського посвідчення?

На даний час діють три угоди:

- Угода (у формі обміну нотами) між Україною і Іспанією про взаємне

визнання та обмін національних посвідчень водія від 11.01.2010.

Дата затвердження Україною: 25.08.2010.

Дата набрання чинності для України: 31.10.2010.

- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки

про взаємне визнання та обмін посвідчень водія від 19.11.2015.

Дата затвердження Україною:16.03.2016.

Дата набрання чинності для України: 29.05.2016.

- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки

про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія від 03.02.2020.

Дата набрання чинності для України: 07.07.2020.

 

Питання організації прийому

 

Який графік роботи Генерального консульства України в Гуанчжоу?

ГКУ працює кожного дня з 09:00 до 18:00 (крім вихідних та святкових днів в Україні та КНР).

Коли в Генеральному консульстві України в Гуанчжоу обідня перерва?

Обідня перерва в ГКУ з 13:00 до 14:00.

Коли я можу прийти до Генерального консульства України в Гуанчжоу?

Графік прийому громадян обирається відвідувачами самостійно за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/

Як я можу записатись на прийом до Генерального консульства України в Гуанчжоу?

Порядок попередньої онлайн реєстрації описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/zapis-na-prijom

 

Паспортні питання


Мені/моїй дитині потрібен новий біометричний паспорт, що мені робити?

Порядок оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pytannya

Я втратив паспорт, що мені робити?

Порядок оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pytannya

Я втратив паспорт, але в мене немає часу чекати на новий, що мені робити?

Порядок оформлення посвідчення особи на повернення в Україну описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pytannya (УВАГА! Максимальний строк дії ПНП один місяць).

 

Нотаріальні послуги


Мені треба оформити довіреність в Україну, що мені робити?

Порядок посвідчення довіреності описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi/posvidchennya-dovirenosti

Мені треба засвідчити правильність перекладу документів, що мені робити?

Порядок засвідчення вірності перекладу описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi/zasvidchennya-virnosti-perekladu-dokumenta-z-odniyeyi-movi-na-inshu

Дружина планує поїздку з дитиною в Україну, що їм треба для повернення в КНР?

Порядок засвідчення підпису на заяві про вивіз дитини з України описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi/zayavi

Планую вийти заміж за китайця, як мені отримати довідку що я не заміжня?

Порядок засвідчення підпису на заяві про шлюбну спроможність описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi/zayavi

 

Акти цивільного стану


В мене народилась дитина, що мені робити?

Порядок реєстрації народження та отримання громадянства описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/reyestraciya-narodzhennya-ditini

Громадяни України хочуть зареєструвати шлюб в Генеральному консульстві України в Гуанчжоу, що для цього треба робити?

Порядок реєстрації шлюбу описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/reyestraciya-shlyubu

Ми хочемо зареєструвати шлюб в Генеральному консульстві України в Гуанчжоу, але моя дівчина іноземка, що нам робити?

Відповідно до законодавства України, Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають за межами України.

 

Засвідчення документів


Я приїхав в Китай та для зміни візи мені сказали треба легалізувати у вас мої документи про народження/освіту, що мені робити?

Легалізація українських документів для використання в КНР здійснюється виключно в Україні. У вас є можливість оформити довіреність https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi/posvidchennya-dovirenosti на третю особу, яка допоможе вам з легалізацією документів в Україні. Або ГКУ може зробити нотаріальні дії (якщо це прийнятно у вашій ситуації) https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi/zasvidchennya-virnosti-perekladu-dokumenta-z-odniyeyi-movi-na-inshu з документами.

Мені треба легалізувати китайські документи для використання в Україні, як мені це зробити?

Порядок легалізації китайських документів описаний на сайті ГКУ за посиланням: https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/zasvidchennya-dokumentiv

 

Витребування документів з України


Мені треба довідка про відсутність кримінального минулого в Україні, де мені її взяти?

Порядок отримання довідки про відсутність кримінального минулого описаний на сайті ГКУ за посиланням:  https://guangzhou.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dovidka-pro-vidsutnist-kriminalnogo-minulogo-non-criminal-record

 

Контактна інформація

 

Як я можу знайти Генеральне консульство України в Гуанчжоу?

ГКУ знаходиться за адресою: місто Гуанчжоу, район Тяньхе, вулиця Тяньхебей, будинок 233, офіс 1407 (广州市, 天河区, 天河北路 233, 1407房)

Як я можу зв’язатися з Генеральним консульством України в Гуанчжоу?

Телефон: +862038773755

Факс: +862038773513

e-mail: [email protected]

Яка зона відповідальності Генерального консульства України в Гуанчжоу?

Місто Гуанчжоу, провінції Гуандун, Гуйчжоу, Хайнань, Хунань, Гуаньсічжуанський АО.

 

Надзвичайна ситуація

 

Мій друг потрапив у халепу/лікарню/ДТП/поліцію/помер, які мої подальші дії?

Якщо подія сталась у місті Гуанчжоу чи провінціях Гуандун, Гуйчжоу, Хайнань, Хунань, Гуаньсічжуанський АО), терміново зв’яжіться за номером телефону «гарячої лінії» Генерального консульства України в Гуанчжоу: +8618520437737.

 

Інші питання


Як я можу сплатити за консульські послуги Генерального консульства України в Гуанчжоу?

Оплата може здійснюватися за допомогою WeChat/Ali Pay, банківською карткою за допомогою POS-терміналу в залі прийому відвідувачів ГКУ, або у готівковій формі через відділення банку Bank of China.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux