• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • 中文
Режим в`їзду до Китайської Народної Республіки
Опубліковано 08 жовтня 2021 року о 11:33

Деякі питання щодо китайських віз

Типи віз і що означають позначки в них?

Часто отримуючи візу в Китай, багато громадян не можуть прочитати її правильно, або користуються недостовірними чутками людей далеких від візових питань, відповідно неправильне трактування інформації зазначеної у візі призводить до того, що відвідувач країни мимоволі допускає порушення візового режиму, що в кращому випадку закінчується штрафом, а найчастіше, депортацією і забороною на в'їзд. Спробуємо пояснити, яку візу Ви оформляєте і як правильно розібратися в ній.


Category – тут вказується категорія Вашої візи: 

L – туристична віза – за цією візою Ви можете відвідати Китай для відпочинку, знайомства з країною або просто подорожі. Видається на 1 або 2 в’їзди;

M - бізнес віза – з цією візою Ви можете займатися комерційною і торговою діяльністю на території Китаю, видається на 1, 2 або необмеженої кількість відвідувань Китаю;

Z - робоча віза – це віза дає Вам право працювати на території Китаю, видається для в'їзду в Китай після чого протягом 30 днів її потрібно поміняти на робочу посвідку на проживання в міграційній службі за місцем проживання і роботи;

X – навчальна віза – видається для навчання у ВНЗ Китаю.

Існують і інші категорії, але це найбільш поширені.


Entries – дана цифра або буква вказує на кількість разів відвідання Китаю: 1 – один раз; 2 – два рази; М – багаторазова.

Enterbefore/issuedate – дата останнього в’їзду в Китай і дата видачі візи, обидві ці дати складають так званий період, в який Ви можете в’їжджати в Китай і знаходитися там.

Daysafterentry - визначає, скільки днів Ви можете знаходитися в Китаї з моменту останнього перетину кордону, звертаємо Вашу увагу, що день в’їзду вважається першим днем.

Issuedat – місце видачі візи


Чи можна зробити нову китайську візу, не виїжджаючи за межі Китаю?

Відповідь на питання - НІ, робити візу без виїзду - це не законно з декількох причин: Ви перебуваєте у Китаї за діючою ще візою і передаєте паспорт представнику "сумнівної компанії", який приносить його в китайські дипломатичні установи і там Вам вклеюють нову візу. Далі починаються проблеми: в паспорті не може стояти дві діючих візи, при подачі на нову візу – стара віза анулюється. Далі, Вам паспорт повертають в Китаї (у цьому щастить не всім), і ми маємо наступну ситуацію: Ви в Китаї за скасованою (анульованої в момент отримання нової) візі, тому що Ви в’їжджали в Китай саме по цій візі, коли вона була дійсна і в базі даних у прикордонників дані саме цієї візи, а не нової. У Вашому паспорті віза, яка не проходила кордон. Вам потрібно зробити виїзд з Китаю по анульованій візі. Тобто фактично Ви до спроби (не завжди вдалою) виїхати з Китаю знаходитесь у НЕЛЕГАЛЬНОМУ становищі, так як ваша стара віза АНУЛЬОВАНА! А далі, все залежить від уважності прикордонника, швидкості оновлення даних в базі прикордонної служби і Вашого успіху. Комусь щастить, і він виїжджає з Китаю і в’їжджає за новою візою, а хтось потрапляє у в'язницю, отримує значний штраф, анульовану візу і заборону на відвідування Китаю від 5 до 10 років. Генеральне консульство України в Гуанчжоу категорично не радить Вам це робити! Варто зазначити, що люди які пропонують Вам отримати візу без виїзду абсолютно не несуть ніякої відповідальності за це, і ніхто не поверне Вам гроші і не відшкодує збитки від незаконного «бізнесу». Більш того, бувають випадки коли така «схема» у таких ділків дає збій і китайський консул каже: «Віддаємо паспорт власнику тільки особисто». Сподіваємось, не потрібно коментувати, що це закінчується оформленням нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон, абовзагалі виїздом на Батьківщину за посвідкою на повернення. Звичайно, за свій рахунок, так як "посередники" одразу зникають, звинувативши Вас в тому що ВИ щось не так зробили.


За який термін до закінчення візи потрібно отримувати нову?

Такої вимоги немає, це знову ж серії міфів нелегальних ділків, які ні за що не відповідають, а їх завданням є змусити Вас прийти до них швидше, при цьому переконуючи, що нікуди їхати не треба. Ви можете спокійно знаходиться хоч до останнього дозволеного візою дня перебування в Китаї і після цього виїхавши з КНР отримати нову візу.


Можна жити і працювати по робочій візі, припинивши трудові відносини з нинішнім роботодавцем?

Отримавши візу робочу візу , Ви можете працювати тільки у того роботодавця, який Вам робив цю візу, і лише за тією адресою, яка зазначена у документах при подачі на візу! Всі інші варіанти трудової діяльності прирівнюються до порушення і незаконної трудової діяльності, що спричинить штраф, анулювання візи і депортацію, часто разом із забороною на в'їзд на кілька років. Перебуваючи за кордоном і будуючи плани на довге щасливе життя і роботу там, не нехтуйте додержанням законів країни, де Ви перебуваєте. Ваш паспорт і Ваша візова історія в даному випадку, мабуть, найцінніше, і недотримання законів негативно впливає на ваші перспективні плани.

Щодо в’їзду до материкового Китаю.

У зв’язку з епідемічною ситуацією наразі діє заборона органів влади КНР на в’їзд до країни для громадян України, які знаходяться на території України, у т.ч. власників дійсних віз та дозволів на тимчасове проживання категорій Z, Q, S. Крім цього, Посольство КНР в Україні припинило оформлення Декларації про стан здоров’я щодо зазначених категорій осіб. Згадані обмеження є вимушеними тимчасовими заходами, прийнятими у зв’язку з актуальною епідемічною ситуацією, та не стосуються власників дипломатичних і службових віз (та відповідних паспортів), а також віз категорії С.

Призупинене 144-годинне безвізове транзитне перебування у: Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу, Ченду, Ціндао, Чунцін, Шеньян, Сіань, Гуйлінь, Ханчжоу, Нанкін, Чанша, Харбін, Ухань, Далянь, Сямень, Тянцзінь і Куньмін; провінції Гуандун, Чжецзян та Цзянсу.

Інформація щодо процедури посадки на авіарейс пасажирами, які прямують з України до КНР.

З 7 листопада 2020 року всі китайські та іноземні пасажири, які вирушають з України в КНР, перед посадкою на авіарейс зобов’язані надати негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19 і негативний результат тестування на антитіла класу IgM до COVID-19 (обидва результати повинні бути вказані на одній довідці, а не окремо), а також подати заявку на отримання зеленого QR-коду здоров’я з відміткою «HS» або Декларації про стан здоров’я. Конкретні вимоги полягають в наступному:


  • Вимоги до проходження тестування.


У зв’язку з відсутністю прямого авіасполучення між Україною і КНР всі пасажири, які вирушають з України в КНР, вимушені здійснювати пересадку на транзитний авіарейс в третіх країнах, отже, всі пасажири зобов’язані двічі проходити ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID- 19. Перше тестування проводиться в Україні. Не раніше ніж за 48 годин до посадки на авіарейс пасажири зобов’язані пройти процедуру забору матеріалу тестування, отримати довідку з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 і відправити її на електронну адресу Посольства КНР в Україні для підтвердження. Друге тестування проводиться на території транзитної країни (через яку пасажири здійснюють транзитний авіарейс). Не раніше ніж за 48 годин до посадки на авіарейс пасажири зобов’язані пройти процедуру забору матеріалу тестування, отримати довідку з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 і відправити її на електронну адресу Посольства КНР для підтвердження. Термін дії QR-коду здоров’я і Декларації про стан здоров’я становить 48 годин, починаючи з моменту забору матеріалу тестування.


  • Процедура оформлення іноземними громадянами Декларації про стан здоров’я.


Після отримання довідки з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 громадяни повинні відправити адресу електронної пошти Посольства КНР в Україні відскановані документи: першу сторінку закордонного паспорта, довідку з результатами тестування, власноруч підписану Декларацію про стан здоров’я, копію авіаквитків (при наявності), а також діючу візу. Документи необхідно відправити на адресу дипустанови КНР, в якому була видана віза. Для підтвердження Посольством КНР у відповідній транзитній країні, через яку здійснюється транзитний авіарейс, пасажири мають самостійно знайти інформацію і електронну адресу на офіційному сайті Посольства КНР в даній країні. Після підтвердження Посольство КНР ставить електронну печатку на Декларацію про стан здоров’я і повертає заявнику електронною поштою. Пасажири зобов’язані самостійно роздрукувати Декларацію про стан здоров’я і мати її при собі. Авіакомпанії, що здійснюють прямі авіарейси в КНР, будуть дозволяти здійснювати посадку на літак на підставі Декларації про стан здоров’я, виданої Посольством КНР в тій країні, з якої здійснюється даний авіарейс.


У разі виникнення додаткових питань зверніться будь ласка до дипломатичних установ КНР в Україні:

Посольство КНР в Україні (м.Київ): [email protected]

Генеральне Консульство КНР в Одесі: [email protected]

 Чи можна в’їхати в КНР за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія, за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code) або за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем

– Ні.


– Чи можна в’їхати в КНР на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годинна підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії або лабораторії із затвердженого переліка? 

– Ні. Оформлення більшості типів віз диппредставництвами КНР в Україні тимчасово припинена. У випадку отримання дозволу на в’їзд до країни обов’язковим є проходження ПЛР тесту та тесту на антиген у лабораторіях, визначених дипломатичною установою КНР.


– Чи потрібно проходити медичну обсервацію та робити додаткові ПЛР тести після прибуття до Китаю?

– В залежності від провінції, після прибуття до Китаю необхідно пройти дво- або тритижневий карантин у визначеному готелі за власний рахунок. Під час проходження зазначеної обсервації обов’язковим є проходження додаткових ПЛР тестів, кількість яких визначається компетентними органами кожної провінції окремо.


– Який перелік вакцин, визнаних компетентними органами КНР?

– Перелік вакцин, необхідних для дозволу на в’їзд до Китаю, визначаються диппредставництвами КНР в певних країнах в окремому порядку. Разом з цим жодна з іноземних вакцин ще не була схвалена для використання в материковому Китаї.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux